HomeİdeaSoft Özel Hizmetlerimiz

İdeaSoft Özel Hizmetlerimiz

İdeaSoft Müşterilerine Özel Ücretsiz Analiz


İlgili Kategorinizde Pazaryeri Analizi

Ürünün Kategorisel Bazda Aylık Satış Hacmini, Adetini, Ortalama Aylık Cirosunu ve Sizin Ürünlerinizin Maliyetine Göre Satış ve Sonrasındaki Karı Belirliyoruz Böylece Satılabilir Ürünlerinizi Belirleyip Bu Ürünler Özelinde İlerleme Planı Çıkarıyoruz


Pazaryerlerinde Benzer Ürün Kıyaslaması

Satışını yada Üretimini Yaptığınız Ürünlerin Pazaryerlerindeki Benzerlerini Bulup Satılabilecek ve Size Kar Getiren Ürünleri Belirleyip Bu Ürünler Üzerinden Tavsiyeler Yapıyoruz

 

İlgili Ürünlerinizde Fiyat - Rekabet Analizi

Fiyat Rekabet Olarak Uygun Olan Ürünlerinizin Seçilip Böylece Hangi Ürünleri Kaçar Stok İle Hangi Pazaryerlerine Açacağımızı ve Amazon FBA Depolarına Hangi Ürünlerden Kaçar Stok Göndereceğimizi Belirliyoruz.

Bölgesel Kargo ve Maliyet Analizi

Toplu ve Tekil Gönderilerdeki En Uygun Kargo Anlaşmasını Bizim Yardımımızla Sizlere De Tanımlıyoruz. Ayrıca Bölgesel Kargo Maliyeti Değişikliklerini Raporluyoruz. Böylece Hangi Ülkeye Hangi Ücretlere Nasıl Bir Hacimde Kargo Maliyetinin Çıkacağını Bulmuş Oluyoruz.

Ülkesel Bazlı Ek Belge ve Gereksinimlerin Belirlenmesi

Bazı Ülkelerde (Avrupa-Arap Emirlikleri vb.) Bazı Kayıt ve Belgeler (VAT-FDA-MSDS)Gerekebilmektedir. Bu Gereken Belgelerin Neler Olduğu ve Nasıl Alınacağını Sizlere Gösteriyoruz

Amazon'da Satış Yapmak

 

Amazon günümüzde en büyük e-ticaret hacminin gerçekleştiği platform olmasından dolayı Amazonda satarak markanızın bilinirliğini, satış hacminizi ve satış bölgelerinizi artırabilir, Ülkemizdeki yüksek döviz kuru ile yurt dışına ürün satmak çok daha karlı bir konumda. Yabancı para birimleriyle ürünlerinizi satıp kar marjınızı arttırabilir böylece dövizdeki dalgalanmayı fırsata çevrilebilirsiniz. Ayrıca bunları yaparken Amazonun sunmuş olduğu FBA gibi modelleri kullanarak operasyonel maliyet ve zorluklardan kurtulmuş olacaksınız.

Amazon Logo | limitlessplus.com

Ebay'de Satış Yapmak

EBAY Amerikanın en köklü e-ticaret platformlarından biridir. Amazondan sonra en çok tercih edilen platform diyebiliriz. Amazon ve diğer platformlardan farklı olarak Ebay üzerinden yapılan satışların büyük bir bölümü açık arttırma ve tekliflendirme üzerinden gerçekleşmektedir. Daha çok gerçek bir Pazar mantığı ile çalışır ve içerisi her zaman canlıdır ve canlı tutmak gerekmektedir. Ürünlerinizi beğenen müşterilere teklifler atmalı ve onları ikna etmelisiniz. Aynı zamanda toplu satışlar gerçekleştirmeniz de diğer platformlara göre daha olasıdır. Hemen Hemen her kategoride satış yapılabilmektedir.

 

Etsy'de Satış Yapmak

Kuruluş amacı el yapımı ve kişiye özel üretim ürünleri satan küçük ölçekli işletme yada evden çalışan kişilerin satışlarını yapmalarını kolaylaştırmak ve desteklemek içindir. ETSY’ de fiziksel ürünlerin yanı sıra dijital ürünlerin satışını da yapabilirsiniz. Özellikle Amerika sonrasında ise Avrupada oldukça fazla müşteri kitlesi vardır. Kişiselleştirilebilir ve özel ürünlerinizi satmak için en uygun platformdur.

 
Etsy Logo | limitlessplus.com

Neden Etsy'de Satış Yapmalıyım?

Neden Amazon'da Satış Yapmalıyım?

Neden EBAY'de Satış Yapmalıyım?

Sıkça Sorulanlar

Amazon FBA Nedir?

Amazon FBA iş modeli ürünlerinizi doğrudan Amazon deposuna gönderimini yaptığınız ve sipariş süreçlerini (Gönderim-iade-depolama-müşteri hizmetleri) Amazonun yönetmesini sağladığınız bir lojistik satış modelidir.

Amazon FBA Avantajları Nelerdir?

Amazon FBA sistemine gönderdiğiniz ürünler, Amazon depolarında bulunacağından hızlı kargo avantajından yararlanmış ve ürünlerinizi Amazon garantisi altında alıcı için daha güvenli bir yöntem ile göndermiş oluyorsunuz. Böylece tercih edilme olasılığınız artacaktır.

Buybox Nedir?

Amazon katalog modeli kullanan bir e ticaret sitesidir. Aynı ürünü, aynı ASIN içerisinde satan satıcılardan Amazon tarafından metrikleri ve fiyatı en uygun olanı belirlenir ve buybox bu satıcıya verilir. Satışların %90 oranı buybox dan geldiğinden buybox kazanılması önemlidir.

Her Bir Ürün İçin Barkod Gerekli Midir?

Amazon da ürün listelenebilmesi için UPC – EAN gibi evrensel barkod numaraları gerekmektedir. Ebay ve Etsy Pazaryerlerinde barkodsuz satış yapılabilmektedir.

Etsy de Sadece El Yapımı Ürünler Mi Satılıyor?

Etsy ağırlıklı olarak el yapımı ürünlerin satıldığı bir platform da olsa kişiselleştirilebilen, özelleştirilebilen ürünler de Etsy de satılabilir.

Sorunun Cevabını Bulamadın mı? Bize Ulaş