HomeAmazon Danışmanlığı

Amazon Danışmanlığı

Amazon Danışmanlık Hizmetimiz

Amazon Danışmanlık hizmetlerimiz kapsamında Amazon Amerika, Kanada, İngiltere, Almanya, Birleşik Arap Emirlikleri gibi bütün bölgeler yer alıyor. Bu bölgelerde Hesap Açılışı ve yönetim danışmanlığı hizmeti verirken aynı zamanda ürün çekimi, depo, kargo ve reklam danışmanlığı da yapmaktayız. Böylece tek bir firma üzerinden bütün ihtiyaçlarınızı giderebilmiş olursunuz. Amazon Avrupa için VAT(KDV KAYDI) işlemlerinizde gerekli olan evrakların doldurulması, gönderilmesi ve VAT kaydının yapılması tarafında hizmet vermekteyiz. Aynı zamanda Türkiye yada ilgili ülkede olan marka kayıtlarınızı da Amazon sistemine kayıt hizmeti danışmanlık verdiğimiz hizmetler arasında. Bununla birlikte FBA gönderilerinde ve yönetim süreci de danışmanlık kapsamımızdadır.

6 Madde İle Neden Amazonda Satış Yapmalıyız

Doviz Kuru

Ülkemizdeki yüksek döviz kuru ile yurt dışına ürün satmak çok daha karlı bir konumda. Yabancı para birimleriyle ürünlerinizi satıp kar marjınızı arttırabilir böylece dövizdeki dalgalanmayı fırsata çevrilebilirsiniz.

Türkiye’nin Lojistik Avantajı

Ticaret hacmimiz ve konumumuz dolayısıyla kargo sektörü gelişmiş ve işlem sayısı çok olan bir ülkeyiz. Böylece diğer ülkelere göre daha cazip kargo fiyatları ile gönderi yapabiliyoruz. Özellikle bizim firmalar ile yaptığımız anlaşmalar ile daha da uygun fiyatlar ile gönderim yapabilirsiniz.

Yüksek Müşteri Trafiği

Amazon isim ve marka güvenilirliği ile hali hazırda milyonlarca müşterisi olan bir platform. Böylece ek reklamlar ile para harcamadan doğrudan Amazon kullanıcılarına ürünlerinizi gösterme fırsatı yakalarsınız.

Dünya Markası Olma Fırsatı

Amazon hemen hemen bütün büyük ülkelerde faaliyet gösterdiğinden, ürünlerinizi Amazonda satarak markanızın bilinirliğini, satış hacminizi ve satış bölgelerinizi arttırabilirsiniz.

Aylık Üyelik Ücreti

Amazonda iki tür üyelik bulunmaktadır. Bireysel ve Profesyonel üyelik tiplerinden birini seçerek mağaza açabilmektesiniz. Bireysel üyelikte satış başına ek bir ücret alınır fakat aylık ödeme yapmanız gerekmez. Profesyonel üyelik tipinde ise aylık 40$ ücret ödenir fakat komisyon dışında ek bir ücret çıkmayacaktır. 40 satış yaptığınızda sizden alınacak ücret 40$ ı geçeceğinden ileride profesyonel hesap daha mantıklı bir seçim olacaktır.

Amazon FBA ve Prime

Amazon FBA sistemi ile ürünlerinizi tek bir gönderi ile Amazon depolarına gönderebilir. Ek operasyonel yük ve maliyetten kurtulabilirsiniz. Prime özelliği ile alıcılar hızlı kargo özelliğini seçebilir bu da sizin satış şansınızı arttıracaktır. Bütün operasyonel sorumluluk Amazonda olacağından sizin yapmanız gereken ek bir işlem olmayacak. Amazonun güvenilirliği ile satışlarınızı arttırabileceksiniz.

AMAZON YOL HARİTAMIZ

Amazon Yol Haritamız | limitlessplus.com

AMAZON İŞ MODELLERİ

Amazon Private Label İş Modeli

Kendi markanız adı altında, ürettiğiniz ya da ürettirdiğiniz ürünlerin yine kendi oluşturacağınız listelemeler ile satışa sunulması iş modelidir. Bu iş modelinde ileride oluşacak ürün tedarik ya da satış hakkı sorunlarının önüne geçmiş olursunuz. Ayrıca kendi markanızı Amazon Brand Registy ile tescil ettirdikten sonra başka satıcıların sizin ürünlerinizi satmasını engellemiş olacaksınız.

Amazon Retail Arbitroj

Private Label ın aksine bu iş modelinde ürünler hali hazırda satılan, marka bilinirliği olan ürünlerdir. Burada önemli olan en uygun fiyata ürün temini ve uygun fiyata satıştır. Çok önermediğimiz bir iş modelidir. Nedeni ise her zaman sizden daha ucuza ürünü tedarik eden birinin çıkabilecek olma olasılığıdır. Kısa sürede iyi cirolara ulaşmak mümkündür fakat uzun kalıcı çözümler sunmada pek başarılı olmaz.

Amazon FBA Avantajları

Kargolama ve İade Hizmeti

Amazon FBA sisteminin en büyük artısı kargo teslimatının hızıdır. Aynı eyalette 1 gün farklı eyaletlere ise 2 gün içerisinde teslimat garantisi sunması müşterilerin satın alma şanslarını arttıracaktır. Aynı zamanda iade süreçlerini de amazon yönetir. Böylece iadeler ek operasyonel maliyet oluşturmaz.

7/24 Müşteri Hizmetleri

Amazon sizin yerinize müşteriler ile ilgilenir. Böylece tüm gün mesajlarınızı kontrol etme derdinden kurtulursunuz. Ayrıca dil karmaşasının da önüne geçer.

Prime Abonelik Sistemi

Prime Abonelik sistemi ile müşterilerine ücretsiz ve hızlı kargo imkanı sunar. Hızlı kargo aynı zamanda sizin diğer satıcıların önüne geçilir. Teslimat hızı en önemli satış etkenlerinden biridir. Ayrıca prime günleri ve prime müşterilerine özel indirimler tanımlayarak satışlarınızı arttırabilirsiniz.

Depolama

Ürünleriniz için büyük bir depo tutmanız gerekmez. Oldukça düşük ücretleri olan Amazon un kendi depolarında ürünlerinizi muhafaza edebilirsiniz. Böylece maliyetleriniz düşer ve ürünleriniz daima güvende olur.

Güven

Amazon FBA ile yaptığınız satışlarda. Ürünün teslimini Amazon un yapacağı ve ürünün Amazon un deposunda olduğu gözükmekte. Böylece alıcılar doğrudan Amazona güvenerek ürünleri satın alırlar.

Operasyonel Rahatlık ve Çoklu Platform Desteği

Ürünlerinizi tek tek müşterilere göndermek yerine topluca Amazon deposuna gönderip ETSY ve EBAY satışlarınızı da Amazon deposu üzerinden yönetebilirsiniz. Böylece her bir ürün için efor ve maliyet harcamamış olursunuz.