HomeEbay Danışmanlığı

Ebay Danışmanlığı

EBAY Amerikanın en köklü e-ticaret platformlarından biridir. Amazondan sonra en çok tercih edilen platform diyebiliriz. Amazon ve diğer platformlardan farklı olarak Ebay üzerinden yapılan satışların büyük bir bölümü açık arttırma ve tekliflendirme üzerinden gerçekleşmektedir. Daha çok gerçek bir Pazar mantığı ile çalışır ve içerisi her zaman canlıdır ve canlı tutmak gerekmektedir. Ürünlerinizi beğenen müşterilere teklifler atmalı ve onları ikna etmelisiniz. Aynı zamanda toplu satışlar gerçekleştirmeniz de diğer platformlara göre daha olasıdır. Hemen Hemen her kategoride satış yapılabilmektedir.

 

Kimler İçin Uygun

Şirketi olan (Şahıs-Limited-Anonim) herkes Ebay üzerinden satış yapabilir. Özellikle üreticiyseniz teklifler ile toplu satışlar gerçekleştirmeniz oldukça yüksek bir olasılık. Özellikle Diğer online platformlarda ( Amazon & ETSY ) gibi satış yapıyorsanız sizin için marka bilinirliğini arttırmak ve sattığınız ülkede büyümek için tercih edebileceğiniz bir pazaryeridir.

 

Açık Arttırma ve Teklif Sistemi

Ebay de her ne kadar ürün kendi satış fiyatında doğrudan satılabilse de kullanıcılar daha çok tekliflendirmede bulunmaktadır. Örneğin 150 dolara satılan bir ürün için 130 dolar teklif verebilirler bu gibi bir durumda sizde 140 dolar ile teklifi yenileyebilir yada doğrudan kabul de edebilirsiniz. Yada ürünü görüntüleyen kişilere doğrudan siz bir teklif gönderebilirsiniz böylece müşteriyi ürünü almaya ikna edebilirsiniz. Ya da Açık artırmalar düzenleyerek satış yapabilirsiniz. Böylece birden fazla fiyatlandırma ve satış türünü aynı anda kullanmış olursunuz.

 

Paypal | Limitlessplus.com

Paypal Zorunlu mu?

Eskiden zorunlu olan Paypal, günümüzde bir zorunluluk teşkil etmemektedir. Artık ödemelerinizi alabilmek için diğer 3.parti ödeme yöntemlerini kullanabiliyorsunuz.