HomeEtsy Danışmanlığı

Etsy Danışmanlığı

Etsy Danışmanlığı

Etsy Danışmanlığı

Kuruluş amacı el yapımı ve kişiye özel üretim ürünleri satan küçük ölçekli işletme yada evden çalışan kişilerin satışlarını yapmalarını kolaylaştırmak ve desteklemek içindir. ETSY’ de fiziksel ürünlerin yanı sıra dijital ürünlerin satışını da yapabilirsiniz. Özellikle Amerika sonrasında ise Avrupada oldukça fazla müşteri kitlesi vardır. Kişiselleştirilebilir ve özel ürünlerinizi satmak için en uygun platformdur.

ETSY’ nin Avantajları

ETSY’ nin Avantajları

El yapımı ve Kişiselleştirilebilir Ürünler

Fabrikasyon üretim ürünler yerine el yapımı ve kişiselleştirilebilir ürünler sizin büyük şirketlerle rekabet içerisine girmenizi engelleyecektir. Böylece ürünlerinizi gerçek değerine satabileceksiniz.

Yüksek Trafik & Büyük Müşteri Kitlesi

Özellikle Amerikada çok ciddi bir müşteri kitlesi olan ETSY, Avrupada da oldukça iyi satışlar gerçekleştirebiliyor. Amazon ve Ebay ile birlikte Amerikada en çok satış gerçekleşen platformların başında gelmektedir.

Amazon Deposundan Ürün Gönderimi

Özellikle hali hazırda bir Amazon Amerika hesabınız varsa FBA deposundaki ürünlerinizi ETSY üzerinden gelen satışlar için kullanabilmektesiniz.

Müşteri Tercihleri

Amazondaki düşük-orta kalite ürünleri düşük-orta fiyatlara satma mantığından farklı olarak ETSY de yüksek kaliteli ürünleri yüksek fiyatlara satabilirsiniz. ETSY deki müşterilerin tercihleri kendilerine özel, farklı ve kişiselleştirilmiş ürünleri satın almak olduğundan harcamaya gönüllü oldukları fiyatlarda Amazona göre çok daha fazladır. Bu sayede ürünlerinizi değerinde satabileceksiniz.

Kimler ETSY de Satış Yapabilir?

Sanatçılar & Zanaatkarlar

Atolyesinde özel üretim ürünler yapanlar

Evinde boş zamanında yada tam zamanlı ürün yapanlar

Kişiselleştirilebilir ürünler yapan firmalar

ETSY de satış yapmak için gerekenler

Şahıs şirketinizin olması

Yurt dışında bir banka hesabı

ETSY de Sosyal Medya’nın Gücü

Etsy de satış yaparken Pinterest ve İnstagram gibi platformları da etkin bir biçimde kullanmanız gerekmektedir. Etsy üzerinden gelen satışların büyük bir bölümü bu platformlardaki yönlendirmeler ile sağlanmaktadır.